Erdély

 

1. nap
Piliscsaba – Gyula – Arad – Máriaradna – Déva -Csernakeresztúr
Aradi városnézés (az aradi vértanúk vesztőhelyén koszorúzás, himnusz)
Máriaradna, Basilica minor megtekintése helyi idegenvezetéssel
Déva, vár megtekintése
Szállás – Csernakersztúr

 

2. nap
Csernakeresztúr – Vajdahunyad – Gyulafehérvár – Szászsebes – Szászváros – Nagyenyed – Medgyes – Segesvár
Vajdahunyad, vár megtekintése
Gyulafehérvár, Szent Mihály székesegyház megtekintése helyi idegenvezetéssel, Batthyáneum
Nagyenyed, vártemplom és a Bethlen Gábor kollégium megtekintése
Medgyes, városnézés, evangélikus templom megtekintése helyi idegenvezetővel
Segesvár – esti városnézés, klasszikus koncert a főtéren
Szállás – Segesvár

 

3. nap
Segesvár – Fehéregyháza – Székelykeresztúr Székelyderzs – Vargyas – Kisbacon – Illyefalva
Segesvár – városnézés nappal
Szentmise Boldog Apor Vilmos templomában
Fehéregyháza, Petőfi múzeum (helyi idegenvezetéssel), emlékmű
Székelyderzs, unitárius erődtemplom
Vargyas, Sütő család (bútorfestő, fafaragó több generációs dinasztia), helyi idegenvezetéssel
Kisbacon, Benedek Elek emlékház, helyi idegenvezetéssel
Illyefalva – séta a faluban
Szállás – Illyefalva

 

4. nap
Dálnok – Csernáton – Kézdivásárhely – Gelence – Kovászna – Csomakőrös – Zágon – Sepsiszentgyörgy – Illyefalva
Alsócsernát, falumúzeum
Kézdivásárhely, városnézés
Gelence, erődtemplom (Szent László freskók) megtekintése helyi idegen- vezetéssel
Kovászna, városnézés, borvízkóstolás, ebéd a Tündérvölgyben
Csomakőrös, Körösi Csoma Sándor emlékszoba és szülőház megtekintése helyi idegenvezetőkkel
Zágon, Zágoni Mikes Kelemen, Kiss Manyi, Szabó Kati emlékház
Sepsiszentgyörgy, városnézés
Illyefalva, vacsora, vártemplomi séta, ima, éneklés, beszélgetés
Szállás – Illyefalva

 

5. nap
Illyefalva – Nyergestető – Csíksomlyó – Gyímesbükk – Csíkszereda – Tibód (szállás)
Nyergestető, emlékművek, koszorúzás, Székely Himnusz
Csíksomlyó, kegytemplomban ima
Gyímesbükk, őrház és kápolna megtekintése
Csíkszereda, Makovecz templomban éneklés, városnézés
Szállás – Tibód

 

6. nap
Parajd – Farkaslaka – Korond – Szelykefürdő – Tibód (szállás)
Parajd, sóbánya megtekintése
Farkaslaka, Tamási Áron sírja, szülőháza, helyi idegenvezetéssel
Szelykefürdő, Orbán Balázs sírja
Székelyudvarhely, városnézés, városi ünnepségen való részvétel
Tibód, pincelátogatás helyi idegenvezetéssel
Szállás – Tibód

 

7. nap
Tibód – Zetelaka – Zeteváralja – Libán – Gyergyószentmiklós – Gyilkos tó – Békás szoros – Szováta – Tibód (szállás)
Gyergyószentmiklós, városnézés, örmény katolikus templom
Békás szoros, gyalogos séta
Gyilkos-tó, séta
Szováta, városnézés, tavak megtekintése
Szállás – Tibód

 

8. nap
Tibód – Székelyudvarhely – Marosvásárhely – Válaszút
Székelyudvarhely piac
Marosvásárhely, városnézés (Bolyai Líceum és Kultúrpalota belülről is)
Válaszút táncház
Szállás – Válaszút

 

9. nap
Válaszút – Szék – Bonchida – Válaszút – Kolozsvár – Torda – Torockó (szállás)
Kallós Zoltán Múzeum megtekintése helyi idegenvezetéssel
Szék, tájház megtekintése helyi idegenvezetővel, népviseleti bemutató helyi idegenvezetővel
Bonchida, Bánffy kastély (betekintés)
Kolozsvár, városnézés (Házsongárdi temető, Farkas utcai templom, Mátyás szobor, Szent Mihály templom, Mátyás szülőháza)
Tordai-hasadék, gyalogos séta
Szállás – Torockó

 

10. nap
Torockó – Torda – Bánffyhunyad – Körösfő – Királyhágó – Nagyvárad – Berettyóújfalu – Piliscsaba
torockói séta
Királyhágó, rövid pihenő
Nagyvárad, városnézés, búcsúebéd egy kerthelyiségben
Érkezés Piliscsabára