Rólunk

Bemutatjuk egyedülálló és tandíjmentes, a közélet iránt érdeklődő, 18 és 35 év közötti keresztény fiatalok számára nyújtott képzésünket.

 

 

 

KERESZTÉNYSÉG, ÉRTELMISÉGI KÜLDETÉS, HAZASZERETET – ezek a modern és digitalizált korban is kiemelkedő alapértékek vezérelték az Aquinói Szent Tamás Ökumenikus Közéleti Akadémia létrejöttét. Akadémiánk célja, hogy komplex és a jelenkor kihívásaira is reflektáló képzésünk során megerősítsük hallgatóinkban a keresztény értékek iránti elköteleződést és a hazaszeretetet, valamint segítsük a keresztény értelmiségiek következő generációjának kibontakozását.

 

EGYEDÜLÁLLÓ KÉPZÉSI STRUKTÚRÁT KÍNÁLUNK SZÁMODRA

 

A 10 hónapos képzésünk három alappillérét az átfogó ismereteket kínáló tanulmányi modulok, a különböző oktatási egységeket szervesen összekapcsoló tanulmányutak, valamint a bentlakásos kollégiumi, pezsgő közösségi élet egysége jelenti. Ez a nemzetközi szinten is egyedülálló és kiemelkedő képzési struktúra tökéletesen egyesíti magában az elmélyülés lehetőségét, miközben aktív tanulásélményt is biztosít. Hallgatóink minden lehetőséget megkapnak arra, hogy sokoldalú és naprakész tudásra tegyenek szert, miközben mélyíthetik személyes hitüket és fejleszthetik emberi kapcsolataikat is.

 

Első pillér – Változatos tanulmányi modulokkal várunk!

 

Akadémiánk tanulmányi programja egyedülálló lehetőséget kínál azoknak a 18-35 éves fiataloknak, akik érdeklődnek a keresztény lelkiség, a gazdaság, a társadalom és a kultúra területei iránt. Széleskörű, multidiszciplináris képzésünk 10 különböző, három-három hetes időszakokra bontott modulból áll. Az egyes modulok oktatási struktúráját és szakmai programját, illetve a modulzáró vizsgák formáját a modulvezető oktatóink határozzák meg. A különböző modulokon belül további előadók és óraadó tanárok is bekapcsolódnak a közös munkába. Akadémiánk kiemelt célja a minőségi és naprakész oktatás biztosítása, e cél érdekében moduljaink a szakmai kiválóság mellett rendkívüli változatosságot képviselnek. Képzésünk során hallgatóink olyan neves szakemberektől tanulhatnak, mint Freund Tamás neurobiológus, Lakner Zoltán Lehel szociológus, valamint Kőrösi Beáta pszichopedagógus és Kiszelly Zoltán politológus. A képzésünk végén szakmai mentorok támogatása mellett valamennyi hallgatónknak lehetősége van egy, a szakdolgozathoz hasonló záródolgozat elkészítésére.

 

A képzés az alábbi modulokon keresztül felöleli az egyéni és közösségi életünk legfontosabb kérdéseit:

 

    1. Alapozás
    2. Önismeret és kommunikáció
    3. Nemzet és történelem
    4. Média és kommunikáció
    5. Teológia és vallásismeret
    6. Tudományelméletek és modern tudományok
    7. Politológia és társadalomismeret
    8. Gazdaság és pénzügyek
    9. Szellem és irodalom
    10. Művészet és művelődés

 

Második pillér – Izgalmas tanulmányi utak és élményalapú kirándulások

 

Az Akadémia tanulmányi programjának második pillére különleges, többnapos utazási lehetőségeket kínál fiatal hallgatóink számára, akik így felfedezhetik a történelmi Magyarország területeinek megannyi izgalmas látnivalóját. Az utazások egyszerre jelentenek élményeket és inspirációt, miközben erősítik a nemzeti identitást és összetartozás-tudatot. Tanulmányútjaink kiterjednek a Kárpát-medence teljes területére, beleértve a villányi és szekszárdi borvidéket, Kelet-, Nyugat- és Észak-Magyarországot, a Délvidéket, illetve a Felvidéket és Erdélyt.

 

Harmadik pillér – Bentlakásos kollégiumi élet

 

Akadémiánk alapelve szerint az aktív közösségi élet jelentős mértékben hozzájárul az egyéni fejlődéshez, tehát a képzés college jellegű, bentlakásos formában valósul meg Piliscsabán. Hallgatóink zavartalanul – egyágyas, saját fürdőszobával rendelkező – szobákban folytathatják elmélyült tanulmányaikat, amit az Akadémia teljes ellátással (szállás, étkezés, utazás stb.) és havi ösztöndíjjal is támogat. A Pilis gyönyörű természeti környezete és annak közelsége ideális helyszínt biztosít az elvonuláshoz és a hatékony tanuláshoz. A mindennapi imádságot és az önismereti minitréningeket is magába foglaló college életstílus pedig elősegíti a hit jobb megértését, támogatja az önismereti fejlődést, miközben hallgatóink részt vehetnek számos közösségi, lelki, kulturális és sportprogramon is.

 

AKKREDITÁCIÓ – Keresztény közéleti mediátor szakirányú továbbképzés

 

Akadémiánk államilag akkreditált státusszal rendelkezik, tehát azok a hallgatók, akik diplomásként kezdik el az egyedülálló oktatási programot, államilag elismert oklevelet vehetnek át az Akadémia és az Apor Vilmos Katolikus Főiskola közös, keresztény közéleti mediátor szakirányú továbbképzésének elvégzéséről. A sikeresen képzést elvégző hallgatók az Akadémia által nyújtott oklevél mellett egyházi és közéleti személyek ajánlásában is részesülnek, és egy olyan civil és szakmai kapcsolati hálóval gazdagodhatnak, amit más módon csak hosszú évek kitartó munkájával érhetnek el.

 

INFORMÁCIÓK A JELENTKEZÉSRŐL

 

Akadémiánk államilag akkreditált 10 hónapos képzésére a közélet iránt érdeklődő 18 és 35 év közötti keresztény fiatalok jelentkezését várjuk a Kárpát-medence egész területéről. A jelentkezés feltétele az érettségi bizonyítvány, ugyanakkor előnyt jelent az alapképzésben és mesterképzésben megszerzett oklevél. Aki bármely képzési területen legalább alapképzésben (korábban főiskolai szintű képzésben) szerzett oklevéllel rendelkezik, az az Akadémiánk és az Apor Vilmos Katolikus Főiskola közös képzésén keresztény közéleti mediátor elnevezésű szakirányú szakképzettséget tanúsító oklevéllel is gazdagodhat.